18 patarimų, kurie padės įveikti pabėgimo kambarį

Dažnai lankomes pabėgimo kambariuose visoje Lietuvoje ir užsienyje. Mėgstame atrasti naujus galvosūkius ir netikėtus žaidmų posūkius. Aplankėme net 62 pabėgimo kambarius! Komandos draugas suskaičiavo, kad mūsų pabėgimo dažnumas yra 91%. Noriu su Jumis pasidalinti mūsų įžvalgomis, kurios padės linksmai praleisti laiką ir perprasti pabėgimo kambarius.

#1. KOMANDA

Mažos ir vidutinės komandos pabėgimo kambariuose garantuoja gerą pramogą. Sudarius labai didelę komandą turėsite mažai vietos, neužtektinai užduočių visiems užimti, mažiau „aha!” momentų ir papildomą darbą įtraukiant visus žmones į žaidimą. Geriausia rinktis rekomenduojamus grupės dydžius ir nebūtinai maksimalią grupę, kurią sutinka įleisti kambario operatorius. Esant didesniam žmonių skaičiui pasidalinkite į keletą grupių. Taip pramoga Jums bus daug smagesnė.

#2. KOMANDINIS DARBAS

Jeigu užstrigote ties galvosūkiu perleiskite jį draugui. Kiekvienas toje pačioje užduotyje gali pastebėti skirtingas detales ir sugalvoti skirtingus sprendimus. Tokiu būdu galvosūkius spręsite kartu ir juos pavyks įveikti greičiau. Jeigu visiems kartu nepavyksta išspręsti – greičiausiai Jums dar trūksta informacijos, kurią reikia rasti kambaryje arba reikėtų paprašyti užuominos iš kambario operatoriaus.

#3. KLAUSYKITĖS DRAUGŲ

Pabėgimo kambariai įveikiami greičiausiai komandų, kurios viską išbando. Todėl jei komandos draugas turi keistą, bet kažkuria prasme logiška pasiūlymą, išbandykite jį. Net jei manote, kad tai nebus sprendimas, išmėginkite tai. Kuo daugiau keistų idėjų atkrenta, tuo arčiau esate teisingo sprendimo. Galų gale, tiesiog bus smagu ir gerai praleisite laiką.

#4. GARSIAI PASAKYKITE KĄ RADOTE

Tai dažnai skamba chaotiškai, tačiau yra labai efektyvu. Pabėgimo kambariai išsprendžiami priklausomai nuo to, kaip greitai žmonės supranta loginį ryšį tarp kiekvieno individualiai pastebėto daikto ar užuominos. Tai gali būti galvosūkis ir jo kodas, raktas ir spyna, atsikartojantys piešiniai skirtingose vietose ir pan.

#5. SPRĘSKITE LAISVUS GALVOSŪKIUS

Tai padeda išsklaidyti komandą po kambarį ir efektyviai išnaudoti kiekvieną jos narį. Dažna tendencija yra, kad praleidžiamos iš pirmo žvilgsnio „per sunkios“ užduotys. Jos vėliau pasimiršta iki kol kažkas supranta, kad jų atrastas daiktas ar informacija padėtų jas išspręsti.

#6. PALIKITE PANAUDOTUS RAKTUS SPYNELĖSE

Raktas praktiškai visada būna panaudojamas tik vieną kartą. Palikite jį spynelėje, kad jisai Jūsų neblaškytų. Taip išvengsite, kad skirtingi komandos nariai nemėgintų panaudotų raktų kitose vietose. Taip pat neužtrenksite jau atrakintų galvosūkių. Labai retais atvejais tas pats raktas gali atrakinti dvi spynas. Turėkite tai galvoje kaip vieną iš paskutinių variantų.

#7. GRUPUOKITE RADINIUS

Skirstykite turimus daiktus žaidime į dvi krūvas: panaudotus ir nepanaudotus. Tai užtikrins, kad Jūsų komanda netyrinės tų pačių panaudotų objektų pora kartų. Taip nepanaudotus daiktus turėsite vienoje vietoje ir nepamiršite apgalvoti jų paskirties radę naują galvosūkį.

#8 KOMANDOS PASTABUMAS

Būkite ypatingai atidūs žiūrėdami ir liesdami daiktus kambaryje. Tai turėtų būti panašiau į kambario dažymą, bet ne į pamesto telefono paiešką. Apžiūrėkite visas kerteles ir atkreipkite dėmesį į detales. Atminkite, kad kartais kodai specialiai būna paslėpti ypatingai akivaizdžiose vietose, todėl juos natūraliai žmones ima ignoruoti ir nepastebi.

Dažnos daiktų slėpimo vietos:

  • Ant knygų lentynos
  • Rūbų kišenėse
  • Už spintelių durų
  • Slaptose dėtuvėse grindyse, sienose, lentynose.

#9 PASISKIRSTYKITE PAIEŠKAI

Galvosūkių žaidimo pradžioje pasidalinkite kas ką apieškos kambaryje. Tai gali būti didesni objektai, pvz spintos, stalai, spintelės. Taip nepraleisite svarbių detalių ir netyrinėsite tos pačios kambario vietos visi kartu.

#10 KLAUSYKITĖS KAMBARIO OPERATORIAUS

Klausykitės įžangos ir taisyklių, kurias pradžioje pasakoja kambario operatorius. Dažnai jie nepastebimai įterpia naudingų užduominų, kurios gali sutaupyti brangaus laiko ieškant pirmųjų užduočių užuominų. Tai galioja ir žaidimo metu, kai operatorius duoda užuominas. Jų tikslas pakreipti jus teisinga linkme.

#11 KLAUSKITE UŽUOMINŲ PATYS

Beveik visi kambariai turi kokią nors užuominų sistemą. Kartais reikia pamojuoti į kamerą, arba susisiekti naudojant raciją, arba atkreipti dėmesį į žaidimo aktorius. Nepriklausomai, kaip jos pateikiamos, svarbu klausti patiems užuominų kai tik jaučiatės užstrigę ir pradeda dingti žaidimo smagumas. Žaidimų operatoriai žino, kaip Jus nukreipti reikiama linkme.

#12 ŽINOKITE KĄ IGNORUOTI

Tai geriausiai išmokstama praktiškai žaidžiant pabėgimo kambariuose. Tačiau beveik visada pirmus kartus atėjus į galvosūkių kambarį atrandami dalykai, kurie žaidimui neturi jokios reikšmės.

Tai gali būti:

  • Juodu markeriu užrašyti skaičiai ir simboliai ant senų baldų ir knygų. Tai dažniausiai nuo daiktų praeito gyvenimo likę užrašai, kurių kambario kūrėjai tiesiog nenuvalė.
  • Rozetės. Tai ir saugumo ir laiko klausimas. Dažniausiai su jomis nieko daryti nereikia, nebent tai yra labai aiškiai parodyta.
  • Virš pakabinamų lubų. Nekilnokite pakabinamų lubų ir nesiekite jų rankomis. Tai praktiškai visada taps laiko švaistymu.

#13 NENAUDOKITE JĖGOS

Daiktų laužymas, durelių atidarymas jėga ar daiktų lupimas nuo sienų, kai jie akivaizdžiai lengvai nenusiema, nėra geras ir saugus nei patiems žaidėjams, nei pačiam žaidimų kambariui. Dažniausiai prieš pradedant, žaidimo operatorius įspėja apie tai, kad jėgos kambaryje nereikia naudoti.

#14 NEŽAISKITE APSVAIGĘ

Atvykti į kambarį visada geriau žvaliu protu. Taip būsite pasiruošę spręsti galvosūkius, priimti greitus sprendimus ir geriau seksis komandinis darbas. Švęskite ištrūkę iš kambario, bet ne prieš jį.

#15 MATYKITE PLATESNĮ VAIZDĄ

Žiūrėkite į kambarį plačiau, viso žaidimo mastu, bet ne tik į konkrečius galvosūkius. Taip lengviau suprasite kokia yra galutinė kambario užduotis, kokius daiktus radus ją išspręsite. Tai kartais padeda praleisti mažus galvosūkius ir greičiau judėti link pabėgimo kambario atrakinimo.

#16 VERTINKITE GALVOSŪKIUS PAPRASČIAU

Galvosūkių kambariai yra skirti plačiai auditorijai, todėl juose nebūna ypatingų žinių ar itin aštraus loginio mąstymo reikalaujančių užduočių. Daugelis jų turi labai aiškų “aha” momentą, kai suprantate sprendimą. Stenkitės vertinti užduotis paprastai ir rinkites paprastesnius sprendimus.

#17 JEI TURITE, UŽSIDĖKITE LAIKRODĮ ANT RANKOS

Tai dažniausiai vienintelis objektas, kurį Jums leis neštis į kambarį. Jis gali būti naudingas stebėti laikui, kiek užtrukote, nes dažniausiai laikrodis kabo tik vienoje iš patalpų arba jų kartais visai nebūna. Jei Jūsų laikrodis turi pašvietimo galimybę, jis gali palengvinti spynelių atrakinimą prieblandoje.

#18 NEBIJOKITE NEIŠEITI

Pabėgimo kambariai yra pramoga. Jie daug labiau įtraukia ir tampa įdomiais, kai nuoširdžiai sprendžiate galvosūkius, bet nesistengiate kuo greičiau ištrūkti. Taip turėsite daug smagesnį laiką su draugais ar šeima ir galėsite mėgautis pačiu žaidimu, o ne tik pasiektu rezultatu.

 

Tikiuosi šie patarimai Jums padės geriau suprasti įvairius pabėgimo kambarius, mėgautis žaidimu ir turėti ypatingai gerą pramogą.